sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

SPOR İLE SOSYAL UYUM KAMPI MERSİN’DE BAŞLADI

  •  3 Ekim 2020 Cumartesi 08:36

Spor ile Sosyal Uyum Projesi kapsamında Mersin’de yaşayan 11-15 yaş aralığı 60 Türk ve Mülteci genç Spor ile Sosyal Uyum kampında buluştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürütücülüğünü yaptığı ve Sığınmacılar ve Göçmenler Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM), Olimpik Mülteci Vakfı (ORF), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK-UNHCR) ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ortaklığıyla hayata geçirilen "Spor ile Sosyal Uyum Projesi" kapsamında 02-04 Ekim tarihleri arası Mersin'de yaşayan 11-15 yaş aralığı 30 bayan, 30 erkek toplam 60 Türk ve Mülteci öğrenci, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Silifke Maliye Gençlik kampında ‘Spor ile Sosyal Uyum Kampında’ buluştu.

2019 Eylül ayında hayata geçen Türk ve Mülteci öğrencilerin sosyal uyumlarını spor aracılığı ile geliştirmek amacıyla farklı spor branşlarında eğitim verilen ve bu yıl pandemi sebebiyle yaz döneminde Okçuluk ve Eskrim branşlarında verilen eğitimlerle "Spor ile Sosyal Uyum Projesi" yapılan kampla amacına ulaşmaya devam ediyor.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Birimi Şube Müdürü Berna Kulaç’ın da katılımıyla bugün başlayan Spor ile Sosyal Uyum kampında bulunan öğrencilere 3 Gençlik Lideri, 3 Antrenör (Judo, Okçuluk ve Hentbol), 3 İl Müdürlüğü personeli ve 1 tercüman eşliğinde eğitimden, spora, sokak oyunlarından, tarihi kültürel gezilere,  kadar yapılacak çeşitli etkinliklerle Türk ve Mülteci 60 öğrenciye unutamayacakları bir kamp dönemi yaşatılacak.

Spor ile Sosyal Uyum Kampı sayesinde tanışan öğrencilerin heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi. Bugün başlayan "Spor İle Sosyal Uyum Kampı" 04 Ekim Pazar günü sona erecek.

Paylaş :
230 VERGİ MÜFETTİŞİ 50 İLDE SAHAYA İNDİ! 17 MİLYAR LİRALIK SAHTE FATURAYA İNCELEME
TOROSLAR BELEDİYESİ’NDE VEZNELER HAFTA SONU AÇIK
TARSUS’TA YAPAY ZEKA VE SANAT KURSLARI BAŞLADI
MSK, FİNALE YÜKSELDİ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.