sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ŞEMSİYE ALTINDA TOPLANDILAR

  •  2 Ekim 2020 Cuma 08:58

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi ve Mezitli Soroptimist Kulübü, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında ‘farkındayız pedallıyoruz’ sloganıyla bisiklet turu düzenledi.

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi ve Mezitli Soroptimist Kulübü, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında ‘farkındayız pedallıyoruz' sloganıyla bisiklet turu düzenledi. Etkinlikte tüm davetlilere pembe maske dağıtıldı.

Mezitli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü binası önünde başlayan etkinlikte, meme kanserine farkındalık oluşturmak amacıyla pembe şemsiye açılırken, bisiklet turunun yapılacağı güzergah ‘meme kanserinde rutin kontrol hayat kurtarır' yazısıyla boyandı. Etkinliğe, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın yanı sıra Mezitli Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, ilçe protokolü muhtarlar, bisiklet dernekleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikte konuşan Kaymakam Ahmet Erdoğdu, meme kanseri gibi özellikle kadınları etkileyen bu tür hastalıklarla mücadele edilmesi gerektiğini belirterek, "Bu tür farkındalık etkinliklerinin düzenlenmesi çok önemli. İnsanların durumun ne kadar ciddi olduğunu bilmeleri için bu konunun farkına varmaları gerekiyor. Erken teşhis çok önemli. Tüm kadınlarımızın kendi mahallelerindeki sağlık kuruluşlarına giderek erken teşhis yapmaları gerekiyor. Etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Paylaş :
BAKANLIK YENİ VERGİ PAKETİNİ DEVREYE SOKUYOR!
DOĞU AKDENİZ İÇİN ’KUVVETLİ GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK’ UYARISI
KANLIDİVANE’DE MÜZİK TARİHLE BULUŞTU
EURO 2024: İSPANYA: 1 - İTALYA: 0

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.