sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

MERCAN 100. YIL İKLİM VE ÇEVRE BİLİM MERKEZİ BAYRAMDA DA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR

  •  13 Nisan 2024 Cumartesi 13:40

Mersin Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet verdiği Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi, Ramazan Bayramında da ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Bayram tatilinde çocuklarıyla birlikte vakit geçirmek isteyen aileler, iklim ve çevre bilim merkezinin yolunu tuttu. Gözlemevi seansları ve deney düzenekleri ile çocuklara iklim ve çevre bilincinin aşılanmasını sağlayan merkez, hem şehir içinden hem şehir dışından gelen ziyaretçilerinin beğenisini topladı. Türkiye’nin en büyük perde çapına sahip planetaryumu ile Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan merkezde aileler, Kozmik Macera adlı kısa filmi izledi. Çocuklar da galaksi ve uyduları, güneş sistemini planetaryum aracılığıyla yeniden keşfetmenin tadını çıkardı. 29 Ekim 2023’te hizmet vermeye başlayan merkezi şimdiye kadar 66 bin kişi ziyaret etti.

"Üniversite öğrencileri de merkezimize rağbet gösteriyor"

Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi’nde çalışan Özge Karaer, Ramazan Bayramının 2. gününden itibaren merkezin ziyaretçilere açık olduğunu belirtti. Merkeze hem şehir içinden hem şehir dışından ziyaretçi geldiğini belirten Karaer, “Bayram dolayısıyla diğer illerden gelen misafirimizin sayısı oldukça fazla. Burada çocuklar hem tatillerini yapıyorlar hem dinlenip eğleniyorlar. Bir yandan da okullarında gördükleri bilgileri de düzenekler sayesinde yeniden deneyimliyorlar. Bu sayede çocuklar zihinlerindeki bilgileri taze tutuyorlar” dedi.

Paylaş :
230 VERGİ MÜFETTİŞİ 50 İLDE SAHAYA İNDİ! 17 MİLYAR LİRALIK SAHTE FATURAYA İNCELEME
TOROSLAR BELEDİYESİ’NDE VEZNELER HAFTA SONU AÇIK
TARSUS’TA YAPAY ZEKA VE SANAT KURSLARI BAŞLADI
MSK, FİNALE YÜKSELDİ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.