sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

MERSİN’DE GÜLNAR İLE KÖSEÇOBANLI ARASINDA YENİ OTOBÜS HATTI AÇILDI

  •  1 Nisan 2024 Pazartesi 11:58

Mersin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların talebi doğrultusunda, Gülnar merkez ile Köseçobanlı Mahallesi arasında ulaşım sağlayacak yeni otobüs hattını hizmete sundu.

Büyükşehir Belediyesi Gülnar Koordinasyon Şube Müdürü Birol Kandemir, Köseçobanlı’nın Gülnar’ın en büyük mahallesi olduğunu belirterek, Ilısu, Gezende ve Akova mahalleleriyle bölgede yaklaşık 3 bin 500 nüfusun yaşadığını dile getirdi.

Özellikle son dönemde özel halk otobüsü ve minibüslerde ulaşım güçlüğü yaşandığını ifade eden Kandemir, "Bizim 46 kırsal mahallemiz var. Daha önce, eski köy postası dediğimiz özel ulaşım hattı vardı. Son yıllardaki ekonomik kriz sebebiyle bunlardan neredeyse hiç kalmadı. Büyükşehir Belediyesi, bu sorunu çözmek için yeni otobüs hattını 20 Mart’ta hayata geçirerek vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Gülnar merkezden çıkan otobüsümüz Akova, Ilısu, Gezende ve Köseçobanlı mahallelerini dolaşıyor. Hizmet hattımız yaklaşık 110 kilometreyi buluyor. Büyükşehir Belediyesi bu konuda çok isabetli bir karar alıp, Gülnarlılara bu hizmeti sundu" dedi.

"Sanki bu otobüsü bana vermişler gibi hissetim"

Yeni hattın hizmete açılmasından dolayı mutlu olduğunu dile getiren vatandaşlardan Şerife Kılınç, eşinin ve çocuğunun vefat ettiğini belirterek, "Bu hizmet bana çok lazımdı. Arabam yok ve bir başımayım. Daha önce Bardat’tan merkeze kadar yürürdüm. Sanki bu otobüsü köye değil de, bana vermişler gibi hissetim” diye konuştu.

Köseçobanlı Mahallesi sakinlerinden Ümmü Bal da yeni hattın hayatlarını kolaylaştırdığını ifade etti.

Paylaş :
230 VERGİ MÜFETTİŞİ 50 İLDE SAHAYA İNDİ! 17 MİLYAR LİRALIK SAHTE FATURAYA İNCELEME
TOROSLAR BELEDİYESİ’NDE VEZNELER HAFTA SONU AÇIK
TARSUS’TA YAPAY ZEKA VE SANAT KURSLARI BAŞLADI
MSK, FİNALE YÜKSELDİ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.