sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

MERSİN VALİSİ PEHLİVAN: "MERSİN’DE ÖĞRENCİ BARINDIRMA KAPASİTESİ 18 BİNE ULAŞACAK"

  •  26 Şubat 2024 Pazartesi 09:08

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Çiftlikköy kampüsünde 41 bin 285 metrekare alanda inşa edilen yurdun tamamlanmasıyla Mersin’de öğrenci barındırma kapasitesinin 18 bine ulaşacağını söyledi.

Vali Pehlivan, Yenişehir ilçesinde yapımı tamamlanan yükseköğretim öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığının yatırım programı kapsamında, MEÜ Çiftlikköy kampüsünde 41 bin 285 metrekare alanda inşa edilen yurdun binalarını inceleyen Pehlivan, tefrişatı süren binanın tamamlanmasıyla Mersin’de öğrenci barındırma kapasitesinin 18 bine ulaşacağını ifade etti.

İl genelinde 10 yurtta 16 binin üzerinde öğrencinin barındırıldığını vurgulayan Pehlivan, "Yurtlar ve çevresinde oluşturulacak hizmet binalarının toplam kapalı alanı ise 78 bin 800 metrekare olacak. İnşaat süreci tamamlanan yurdumuz bin 250 kişi kapasitesi ile yükseköğretim öğrencilerimize barınma imkanı sağlayacak. Bu bloğun bitişiğinde geçen eğitim öğretim yılının başında hizmete aldığımız ve kız öğrencilerimizi barındırdığımız yurt binamızda da 2 bin öğrencimiz barınıyor" dedi.

Paylaş :
MERSİN’DE ARICILARA 4 MİLYON 200 BİN TL DESTEK SAĞLANDI
MERSİN’DE DEPO YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ
MERCAN 100. YIL İKLİM VE ÇEVRE BİLİM MERKEZİ BAYRAMDA DA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR
FENERBAHÇE ÜST ÜSTE İKİNCİ KEZ AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.