sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

ÖĞRENCİLERİN GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİNDEN YAPTIĞI ESERLER SERGİLENDİ

  •  23 Şubat 2024 Cuma 10:01

Mersin’de, geri dönüşümün önemi ve atıkların farklı alanlarda kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla liseler arasında düzenlenen "Atma Dönüştür; Tasarla Yarıştır" adlı yarışmada öğrencilerin yaptığı eserler sergilendi.

Akdeniz Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen yarışmaya, kent genelindeki 35 okuldan 132 öğrenci başvurdu.Komisyonunun değerlendirmesi sonucu 20 okuldan 43 eser finale kalarak sergilenmeye değer görüldü. Dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verilirken, geri dönüşüm malzemelerinden yapılan eserler, eski Muhakemat binasında sergilenmeye başladı.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, sergi ve ödül töreninde, doğa ve çevrenin önemine dikkat çekti. Bu kapsamda çeşitli çalışmalar yaptıklarını anlatan Gültak, projeyi hayata geçiren paydaşlara teşekkür etti.

Geri dönüşüm malzemelerinden renkli eserler ortaya çıkaran öğrencileri de tebrik eden Gültak, temiz ve sağlıklı çevre noktasında kentsel dönüşümün öneminin de altını çizerek, "Akdeniz’de kentsel dönüşüme önem ve öncelik verdik. Bölgemizde ağırlıklı olarak kömür ve odun yakılıyor. Fosil yakıtları kullandığınız zaman karbonmonoksit değerleri fazla çıkıyor, dolayısıyla zehirli havayı soluyorsunuz. Bu nedenle kentsel dönüşüm ve beraberinde doğal gazı önemsiyoruz. Yaşanılır bir dünya için hepimiz üzerimize düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmeliyiz" dedi.

Paylaş :
MERSİN’DE ARICILARA 4 MİLYON 200 BİN TL DESTEK SAĞLANDI
MERSİN’DE DEPO YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ
MERCAN 100. YIL İKLİM VE ÇEVRE BİLİM MERKEZİ BAYRAMDA DA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR
FENERBAHÇE ÜST ÜSTE İKİNCİ KEZ AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.