sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

SAHİL KENARINDA KAR KEYFİ

  •  12 Şubat 2024 Pazartesi 10:20

Mersin Erdemli’de belediye ekipleri tarafından sahil kenarına getirilen yaklaşık 100 kamyon kar ile festival düzenlendi çocuklar sucuk ekmek eşliğinde muhteşem bir gün geçirdi.

Erdemli Belediyesi tarafından Dr. Devlet Bahçeli Meydanı’nda geçen kış mevsiminde kar yağışının az olması nedeniyle bir yıl ertelenen ’Kar Festivali’nin 4’üncüsü düzenlendi. Erdemli merkezine kar yağmaması nedeniyle, 35- 40 kilometre uzakta Toroslar’ın eteğinden yaklaşık 100 kamyonla ile 600 ton civarında kar taşındı. Dün başlayan ve bugünün sabahına kadar süren taşıma işleminin ardından festival alanında çocukların oyunu için kar hazır hale getirildi. Bugün festival alanına akın eden binlerce çocuk karla oynamanın tadını çıkardı. Aileler de kar topu oynayan, kardan adam yapan çocuklara eşlik ederek güzel bir gün geçirdi. Etkinlikte kurulan mangallarda sucuk ekmekler pişirilerek ikram edildi. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Serdar Soydan ile Erdemli Belediye Başkan Adayı Mustafa Kara’da etkinliği ziyaret edip ailelerle bir araya geldi, çocuklarla gökyüzüne balon bıraktı.

Karla buluşmanın keyfini yaşayan çocuklar, çok güzel bir gün geçirdiklerini, kar topu oynayıp kardan adam yaptıklarını dile getirdi.

"Çocuklarımız denizin kenarında karla buluşmanın hazzını yaşıyor"

İnsanların bir ve beraber olması için ellerinden gelen tüm gayreti sarf ettiklerini dile getiren Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, "Bunun en büyük göstergesini de bu tür programlarda net olarak anlıyoruz. Burada birlik ve beraberlik olmasaydı bu güzelliklere imza atamazdık. Şu anda Erdemli’nin, Mersin’in en hızlı gelişen ve büyüyen kenti olmasının da bunun en güzel örneği olduğunu düşünüyorum. Toroslar’dan kamyonlarla getirdiğimiz karı insanlarımızın kullanımına sunuyoruz. Kar görme imkanı olmayan gençler ve çocuklarımız denizin kenarında karla buluşmanın hazzını yaşıyor" dedi.

Paylaş :
230 VERGİ MÜFETTİŞİ 50 İLDE SAHAYA İNDİ! 17 MİLYAR LİRALIK SAHTE FATURAYA İNCELEME
TOROSLAR BELEDİYESİ’NDE VEZNELER HAFTA SONU AÇIK
TARSUS’TA YAPAY ZEKA VE SANAT KURSLARI BAŞLADI
MSK, FİNALE YÜKSELDİ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.