sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

GÜLTAK: "ÇAMLIBEL SU SPORLARI PROJESİ KENTİMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK"

  •  31 Ocak 2024 Çarşamba 11:17

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi’nin teknik detayları hakkında Balıkçı Barınağı ve bölge esnafına bilgiler vererek, proje sayesinde bölgenin koruma altına alınacağının, balıkçıların da artık fırtına korkusu yaşamayacağını söyledi.

Gültak, beraberinde başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve Kültür Mahallesi Muhtarı Ali Karadeniz ile birlikte Çamlıbel Balıkçı Barınağı ile bölgede faaliyet gösteren sandık odası esnafını ziyaret etti. Gültak, Çamlıbel Balıkçı Barınağını ziyaretinde burada balıkçı esnafı ve vatandaşlara, Mersin ve Akdeniz’i cazibe merkezi haline getirecek, kente her yıl yerli ve yabancı binlerce sporcuyu çekecek olan Çamlıbel Su Sporları Merkezi Projesi’nin detayları hakkında görsel üzerinden teknik ve açıklayıcı bilgiler verdi.

“Balıkçıların fırtına korkusu ortadan kalkacak, esnafımız daha çok kazanacak”

Proje sayesinde bölgenin koruma altına alınacağını, balıkçıların artık fırtına korkusu yaşamayacağının altını çizen Başkan Gültak; “Proje, toplamda 64 bin metrekare kapalı alan, yoğunluk da 0,20 tüm Türkiye’de. Dolayısıyla 13 bin metrekare kapalı alan ortaya çıkıyor. Böylece 64 bin metrekare arazi elde ediyoruz. Bunun 13 bin metrekaresi kapalı alan, 4 bin metrekaresi alışveriş, kafe ve dinlenme yerleri olacak. 9 bin metresi de tamamen su sporları merkezi projesi ile ilgili alanlar olacak. Bu proje, sadece Çamlıbel’in değil tüm şehrimizin çehresini değiştirecek büyük bir proje. 50 yıldır kimse buralara dokunmamış. İnsanlar artık buralara gelmiyor maalesef. Fakat bu proje hayata geçtiğinde civar esnafı buraya gelecek, hem buradaki esnaf hem de vatandaş iş yapacak, herkes kazanacak” dedi.

Paylaş :
MERSİN’DE ARICILARA 4 MİLYON 200 BİN TL DESTEK SAĞLANDI
MERSİN’DE DEPO YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ
MERCAN 100. YIL İKLİM VE ÇEVRE BİLİM MERKEZİ BAYRAMDA DA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR
FENERBAHÇE ÜST ÜSTE İKİNCİ KEZ AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.