sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

MERSİN’DE ’2.NERGİS ŞENLİĞİ’ DÜZENLENDİ

  •  30 Ocak 2024 Salı 08:57

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Tarsus’ta ‘Bu Şenlik Mis Kokuyor’ sloganıyla ‘2. Nergis Şenliği’ düzenlendi.

Nergis üreticilerine destek olmak ve bölgede nergis üretimini yaygınlaştırarak yeni kazanç kapıları oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen şenlik, üreticilerin yüzünü güldürdü. Nergis tarlasında gerçekleştirilen hasat ile başlayan şenlik, Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğunun gösterisi ile devam etti. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından da çocuk oyun alanlarının kurulduğu şenlikte; tarla gezisi, atölyeler ve yarışmalar yer alırken, Ayşe Dinçer de konser verdi.

Tarsus ilçesine bağlı Pirömerli Mahallesi Çat Mevkii’de düzenlenen şenliğe Başkan Seçer ve eşi Meral Seçer’in yanı sıra Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, Mersin Ziraat Odası Başkanı Musa Yılmaz, mahalle muhtarları ve üreticiler katıldı.

“Mersin Anadolu’nun ta kendisi demek”

Nergis Şenliğine katılanların güzel bir enerji oluşturduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Bu sizin sıcaklığınız. Gönlümüzün, ruhumuzun sıcaklığı. Çünkü biz sevgiyi, saygıyı, kardeşliği, birliği ve beraberliği biliyoruz, onun sıcaklığını yaşıyoruz. Hep böyle olsun, hep daim olsun. Bu ülke çok güzel, Mersinimiz çok güzel. Mersin demek Türkiye demek. Anadolu’nun ta kendisi demek” dedi.

Paylaş :
MERSİN’DE ARICILARA 4 MİLYON 200 BİN TL DESTEK SAĞLANDI
MERSİN’DE DEPO YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ
MERCAN 100. YIL İKLİM VE ÇEVRE BİLİM MERKEZİ BAYRAMDA DA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR
FENERBAHÇE ÜST ÜSTE İKİNCİ KEZ AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.