sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

2. ÇEVRE YOLUNU DAVULTEPE’YE KADAR UZATACAK ÇALIŞMAYA BAŞLANDI

  •  9 Ekim 2021 Cumartesi 09:21

Mersin’in en hızlı gelişen bölgesi olan Mezitli’de Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarında yaşanan trafik yoğunluğunu rahatlatmak için ilk kazma vuruldu.

Mersin'in en hızlı gelişen bölgesi olan Mezitli'de Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarında yaşanan trafik yoğunluğunu rahatlatmak için ilk kazma vuruldu. Vatan Caddesine kadar devam eden ve halk arasında 2. Çevre Yolu olarak bilinen İsmet İnönü Bulvarını Davultepe Mahallesine kadar ulaştıracak olan yolun ilk etabı için iş makineleri çalışmaya başladı.

Mersin'in merkez ilçe Mezitli belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın girişimleriyle imar planında işaretlenen alanda yol açma çalışmalarına başladı. 2021 yılı sonuna kadar ilk 900 metrelik bölümünün yapılarak trafiğe açılması planlanan yolun 2022 yılı içerisinde ise kalan bölümünün tamamlanması hedefleniyor. İmar planlama çalışmaları yakın zamanda tamamlanan ve Mezitli Belediyesince hızla imar uygulama çalışmaları başlatılan bölgeye hizmet edecek olan birinci derece erişim kontrollü yol, bölgenin planlı gelişimini ve sağlıklı kentsel gelişmelerini hızlandıracak.

İsmet İnönü Bulvarından gelerek Vatan Caddesinden güney yönüne dönen araçların özellikle Eskiköy Caddesi ve GMK Bulvarı üzerinde neden olduğu trafik yoğunluğuna çözüm sağlayacak nitelikteki 35 metre genişliğindeki yeni yolun açılması doğu-batı istikametindeki ulaşım olanaklarını iyileştirilecek ve erişim sürelerini kısaltacak. İlk etapta Mezitli Arıtma Tesisinin doğusunda kalan Akdeniz Caddesine kadar açılacak olan yol, bu kesitte trafikte yoğunluğun yaşandığı saatler için by-pass olanağı sağlayacak.

Paylaş :
TOROSLAR BELEDİYESİ, İLÇEYİ KENDİ ÜRETTİĞİ KİLİT PARKE TAŞIYLA DONATIYOR
ANASINIFI ÖĞRENCİLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ
TARSUS BİLİM ATÖLYESİ ÖĞRENCİLERİ, ROBOTİK YARIŞMASINDA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ALDI
ŞAHİN KIRBIYIK YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.