sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

KENT KONSEYİNDEN MERSİN’E TURİZM YATIRIMI ÇAĞRISI

  •  28 Eylül 2021 Salı 09:18

Mersin Kent Konseyi Başkanı Faik Burakgazi, doğanın ve tarihin oldukça cömert davrandığı Mersin’in, bugüne kadar turizm konusunda hak ettiği ilgiyi göremediğini belirterek, kente turizm yatırımlarının bir an önce yapılması çağrısında bulundu.

Mersin Kent Konseyi Başkanı Faik Burakgazi, doğanın ve tarihin oldukça cömert davrandığı Mersin'in, bugüne kadar turizm konusunda hak ettiği ilgiyi göremediğini belirterek, kente turizm yatırımlarının bir an önce yapılması çağrısında bulundu.

Burakgazi, 'Dünya Turizm Günü' dolayısıyla yaptığı açıklamada, Mersin'in, tarihi, doğası, yaşattığı kültürel mirası, topraklarında barındırdığı sayısız turizm destinasyonu ile yalnızca Türkiye'nin değil dünyanın en kıymetli kentleri arasında olduğunu söyledi. "Dünyanın hiçbir yerinde altın rengi kumsalda oturup, pırıl pırıl bir denizin ortasında arz-ı endam eden binlerce yıllık bir kaleyi, yani Kızkalesi'ni izleyemezsiniz" diyen Burakgazi, "İçeresinde turkuaz rengi bir gölü barındıran, girenleri büyüleyen Gilindire mağarasının da bir örneği yoktur. Tüm Hristiyan aleminin çok önemli saydığı Saint Paul bizim yaşadığımız topraklarda doğmuş 2 bin yıllık hemşerimizdir. Düşünüldüğünde 9 bin yıl kesintisiz yerleşim görmüş kaç şehir vardır dünyada? Yumuktepe, tarihe tanıklık eden bir höyük olarak kentimizi süslemektedir" ifadelerini kullandı.

Ancak doğanın ve tarihin böylesine cömert davrandığı Mersin'in, ne yazık ki bugüne kadar turizm konusunda hak ettiği ilgiyi göremediğini savunan Burakgazi, "Bize göre 1980'li yıllardan başlayan yanlış tercih ve planlamalarla Mersin, turizm alanında geri bırakılmıştır. Turizm alanında Antalya'dan hiçbir eksiği olmayan hatta bazı konularda daha ilgi çekmesi gereken Mersinimiz, bugün Antalya'nın fersah fersah gerisindedir" diye konuştu.

Paylaş :
NAKLİYECİLERDEN BAŞKAN GÜLTAK’A TEŞEKKÜR
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MEME KANSERİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN PEMBE MASKE DAĞITTI
KÜLTÜREL MİRAS TOROSLAR’DA YAŞATILIYOR
L.MOSKOVA: 0 GALATASARAY: 1

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.