sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

TGF YÖNETİMİ, MGC’Yİ ZİYARET ETTİ

  •  4 Ağustos 2021 Çarşamba 11:02

Türkiye Gazeteciler Federasyonu heyeti, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni yeni hizmet binasında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Yapılan ziyarette mesleki sorunlar üzerine sohbet edildi.

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu heyeti, 1-4 Ağustos tarihleri arasında Mersinde gerçekleştirecekleri yönetim kurulu toplantısı ve çeşitli protokol ziyaretleri sırasında Mersin Gazeteciler Cemiyeti'ni de ziyaret etti. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Ümit Yaşar Oğuzcan Parkının doğusunda bulunan yeni Mersin Gazeteciler Cemiyeti binasının tüm Mersin basın canliasına hayırlı olmasını diledi. 

"İnternet gazeteciliğinin yasası olmalı" 

Yapılan ziyarette TGF heyeti, MGC yönetim kurulu üyeleri ve gazetecilerle basın sektörünün ve gazetecilerin yaşadığı problemler üzerine sohbet etti. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, internet gazeteciliğinin yazık basma darbe vurduğunu söyleyerek, "Elbette internet çağında daha hızlı haber vermek için günün şartlarına uymak gerekir. Ama bizdeki internet gazeteciliği (gerçek gazetelerin internet siteleri) dışında yapılınca bizim mesleğin yüzkarası oluyor. 300-500 TL veren alan adı alıyor ve internet sayfası açtırıp gerçek gazetecilere zarar veriyor. Bu konuda bir düzenleme yapılmalı ve acilen internet gazeteciliğinin de yasası çıkarılmalıdır." dedi. 

"Tasarruf tedbirleri basına vurulan bir darbedir'' 

Hükümetin tasarruf tedbirleri kapsamında aldığı kararın en çok yanlı basma zarar verdiğini dile getiren Karaca konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı: Basma destek çıkan belediye başkanlarının da önü kesilmekte dolayısıyla gazetelerin kapısına kilit vurulmaktadır. Tasarruf tedbiri adı altında önü kesilen basına vurulan bu darbe kararından vazgeçilmelidir. Son 2 yılda 1800 resmi ilan alan gazeteden yarısı kapandı ya da birleşti. Yerel bazda ilçe gazeteleri daha da zor durumda kalmıştır. Çünkü ilçelerde resmi ilan alan gazetelerde işveren dışında kadrolu 3 kişi çalışmakta, gelir gideri karşılamamalctadır. Tasarruf tedbiri Basın ilan Kurumunu da batırır. 

MGC Başkanı Rüstem Kaya Tepe, ziyaretlerinden dolayı TGF heyetine teşekkür ederek Genel Başkan Yılmaz Karaca'ya plaket takdim etti. Yılmaz Karaca da TGF yönetim kurulunun ziyareti anısına, Başkan Tepe ve yönetimine yeni cemiyet binasının oluşumunda gösterdiği çaba nedeniyle teşekkür ederek plaket verdi. 

 

Paylaş :
TARSUS BELEDİYESİ DESTEK VERDİ, YERLİ PAMUK HASADI YAPILDI
MERSİN’DE KORKUTAN ORMAN YANGINI
ANEMURİUM ANTİK KENTİ’NİN LİMANI, SU ALTINDA ARANIYOR
VE BEKLENEN TRANSFER GERÇEKLEŞTİ. EMRE DEMİR BARCELONA’DA

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.