sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

ULUSLARARASI GÖÇ ÖRGÜTÜ HEYETİ, BAŞKAN SEÇER İLE BİR ARAYA GELDİ

  •  11 Haziran 2021 Cuma 09:18

Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü Ankara Ülke Ofisi Temsilcisi Vekili David Savard ve beraberindeki heyet, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile bir araya geldi.

Başkan Seçer, “Projelerimiz günü kurtarmak için değil, uzun vadeli” derken, Savarda da “Bir projede değişimi sağlayan şey adım adım ona yaklaşmaktır, adım adım devam ettirmektir” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Göç Örgütü ile Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde yapımı tamamlanan ‘Mersinden Güneş Enerjisi İle Kurutma Tesisi'nin açılışının ardından, Uluslararası Göç Örgütü Ankara Ülke Ofisi Temsilcisi Vekili Savard, Güneydoğu ve Akdeniz Bölge Direktörü Rex Alamban ve beraberlerindeki heyet, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer'i ziyaret etti.

“Mersin'de yaşayan mültecilerin ihtiyaç alanlarına cevap verecek merkezi açtık”

Başkan Seçer, ziyarette yaptığı konuşmada, bugün kendileri için önemli bir gün olduğunu belirterek, “Mülteci sorununa ilişkin yaptığımız bir çalışmanın sonucunu gördük. Bugün yaptığımız çalışmaların sonucunda hem istihdamla ilgili bir dokunuş yapmış olduk hem Mersin'de yaşayan mültecilerin ya da misafirlerin hukuksal, eğitim, psiko-sosyal gibi bir dizi sorun alanlarına ya da ihtiyaç alanlarına cevap verecek merkezi açtık. Bu çalışmalar yoğunlaştıkça ve bunların sonucunu gördükçe bizim mutluluğumuz bir kat daha artar. Oturduğum koltuk; kentin ihtiyacını karşılamak, sorunlarını çözmek, talepleri yerine getirme koltuğu. Doğal olarak da görevimi yaptığım zaman mutlu oluyorum” diye konuştu.

Paylaş :
MERSİN’İN SU MİKTARI GÜNLÜK 25 BİN METREKÜP ARTTI
YOLCU OTOBÜSÜYLE UYUŞTURUCU SEVKİYATI JANDARMAYA TAKILDI
KURS MERKEZİNDE ’BABALAR GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ
MERSİNLİLER MİTHAT ERTAŞ DEDİ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.