sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

KADINLAR ATIKLARDAN ÜRETTİ, BELEDİYE STANTLARINDA SERGİLENDİ

  •  10 Haziran 2021 Perşembe 14:06

Mersin Büyükşehir Belediyesince, Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında bir araya gelen kadınların atık malzemelerden ürettikleri ürünler, “Doğa Dostu Üretici Stantları”nda sergilendi.

Gazoz kapağı, kozalak, deniz kabukları, gazete kağıtları hatta ağaç dallarını bile değerlendiren kadınlar, süs eşyası, ev ve bahçe ile tekstil ürünlerini stantlarda satışa sundu.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi tarafından Galatasaray Meydanına kurulan stantlarda, atık malzemelerden üretilen ürünler sergilendi. Kadınlar evlerinden çıkan ya da doğada buldukları kullanılabilir atıkları hayal gücü ile birleştirerek, süs eşyası, ev ve bahçe ürünleri ile tekstil ürünleri ortaya çıkardı. Gazoz kapağı ve deniz kabuklarından düş kapanı ve takılar, kot pantolondan çanta, taşlardan dekoratif saksılar yapan kadınlar, atıkları satılabilir ürünler haline getirdi, Büyükşehir Belediyesinin stantları ile de ekonomik kazanca dönüştürdü.

Büyükşehir Belediyesinin farklı noktalarda kurduğu stantlarda 6 aydır ürünlerini sergileyen ev hanımı Ayşe Erim, hobi olarak başladığı işini kendini geliştirerek sürdürdüğünü ifade etti. Erim, “Kadınlara sosyal olarak destek olma konusunda çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Bizi motive ediyor, evde oturmak yerine bir şeyler üretip, hep birlikte bir heyecan duyuyoruz. Ne zaman açılacak diye heyecanla bekliyoruz” dedi.

Paylaş :
MERSİN’İN SU MİKTARI GÜNLÜK 25 BİN METREKÜP ARTTI
YOLCU OTOBÜSÜYLE UYUŞTURUCU SEVKİYATI JANDARMAYA TAKILDI
KURS MERKEZİNDE ’BABALAR GÜNÜ’ ETKİNLİĞİ
MERSİNLİLER MİTHAT ERTAŞ DEDİ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.