sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

  •  3 Haziran 2021 Perşembe 17:10

1 Haziran Salı günü Belediye Meclis Toplantısı esnasında Akdeniz Belediye Başkanı M.Mustafa Gültak’ın sözlerinin sosyal medyada tartışma yaratması sonrası Belediye tarafından bir açıklama yapıldı

İşte o açıklama

Basına ve Kamuoyuna...

 1 Haziran 2021 Salı günü Belediyemiz Meclis Toplantısı sırasında, bir meclis üyemizin, bir vatandaşımızın intihar etmesini gündeme getirmesi üzerine sarf ettiğim bazı sözlerim yanlış anlaşılmış; kasti aşan yorum ve eleştirilere neden olmuştur. Öncelikle, vatandaşımızın yaşamına son vermesinden dolayı bir kez daha üzgün olduğumu ifade eder, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dilerim.

Fakat, basında ve kamuoyunda, hakkımda yayınlanan spekülatif, gerçeği yansıtmayan haber ve yorumlar nedeniyle bu açıklamayı yapmam kaçınılmaz olmuştur. Benim söylemek istediğim şey; Pandemi koşulları nedeniyle tüm dünyada ekonomik krizler yaşandığı ve dolayısıyla ülkemizde de salgına karşı önlem olarak kapanma zorunluluaunun, çalışma hayatında bir takım güçlükler meydana getirdıgidir. Muhalefetin sıklıkla gündeme getirdiği 'Türkiye'nin ekonomik olarak bir batakta olduğu' iddiası hiçbir şekilde doğru değildir. Devletimiz ve hükümetimiz, Pandemi sürecinde elinden geldigince vatandaşlarına ve esnafa gerek maddi, gerekse manevi olarak en iyisini yapmaya çalışmıştır. Meclis toplantısındaki konuşmamda bahsettiğim ve gündemde tutulan; 'en fakir insan, en zavallı insan intihar eder mi? O zaman memleketin yarısının, dünyanın yarısının intihar etmesi gerekir' söylemim çarpıtılarak, şahsıma, partime ve hükümetimize karşı bir linç girişimi başlatılmıştır. Burada; 'memleketin yarısının intihar etmesi gerekirdi' dememdeki kastım; dünyanın yarısını ifade etmek istememle alakalıdır.

Burada; 'memleketin yarısının intihar etmesi gerekirdi' dememdeki kastım; dünyanın yarısını ifade etmek istememle alakalıdır.

Zaten ilk ifademden sonra cümlemin devamında 'dünyanın yarısı' diyerek bu ifademi de düzelttim. Sürçü lisan ettiğimi anladığım ve muhalefetin de bunu cımbızlayıp aleyhime kullanacağını bildiğim için arkasından `dünyanın yarısının intihar etmesi gerekirdi' dedim. Nitekim konuşmamın devamında, Pakistan, Afganistan, Hindistan, Afrika ve devamında Isveç, Norveç, Danimarka örneklerim tamamen bununla ilintilidir.

Burada hiç kimseyi rencide etmek gibi bir amacım ve ifadem bulunmamaktadır. Bunun ötesindeki tüm yorumlar kasıtlı ve maksadı aşan yorumlardır. Zaten konuşmamda Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunu ve Pandemiden en az etkilenen ülkeler arasında olduğunu vurguladım. Dolayısıyla sebebi, nedenleri gerçekten araştırılmadan intihar vakalarının, direkt ve sadece ekonomi ile veya işsizlik ile bağdaştırılması yanlış olacaktır. Çünkü pandemi nedeniyle oluşan ekonomik zorluklar, sadece ülkemizi değil, tüm dünyayı etkilemektedir. Bu olumsuzluğu tüm dünya insanları yakından hissetmektedir.

M.MUSTAFA GÜLTAK MERSİN/AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI

Paylaş :
KOR TUTUCU GÖVDE, XUDABAO NGS’NİN 3. GÜÇ ÜNİTESİNE KURULDU
RÜZGARDA KAFASINA 10 KİLOLUK TAŞ DÜŞEN KADIN HAYATINI KAYBETTİ
TOROSLAR KARFEST GERİ DÖNÜYOR
YASA DIŞI MAÇ YAYINLARININ ENGELLENMESİYLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.