sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

TÜRKİYE’NİN İLK NÜKLEER SANTRALİNDE BİN 41 KADIN SAHADA ÇALIŞIYOR

  •  9 Mart 2021 Salı 09:24

Nükleer alanda da giderek söz sahibi olan kadınlar, Akkuyu NGS’de başarılarıyla göz dolduruyor.

Nükleer alanda da giderek söz sahibi olan kadınlar, Akkuyu NGS'de başarılarıyla göz dolduruyor. Türkiye'nin ilk nükleer santrali olma özelliği taşıyan Akkuyu NGS'de, 8 bin çalışanın bin 41'i kadın. Akkuyu Nükleer A.Ş. İdari Destek Direktörlüğü Genel Müdür Özel Kalem Müdürü Natalia Konovalova, “Sahada bin 41 kadın çalışıyor. Bunların 308'i Akkuyu Nükleer A.Ş. bünyesinde görev alıyor ve bunlardan da 97'si Türk” dedi.

 

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom tarafından Mersin'de inşa edilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Projesindeki kadın çalışanlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Mersinli kadın gazetecilerle bir araya geldi. Her biri kendi alanında başarılara imza atmış kadın uzmanlar, çalışma koşullarını ve başarılarını paylaştı.

 

Nükleer Alanda Kadınlar (NÜKAD) grubu üyesi ve Nükleer Sanayi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nesrin Sevimli'nin moderatörlüğünde bir otelde gerçekleştirilen etkinliğe, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji Proje Geliştirme Dairesi Başkanlığı ETK Uzman Yardımcısı Kübra Şengül, Akkuyu Nükleer A.Ş. İdari Destek Direktörlüğü Genel Müdür Özel Kalem Müdürü Natalia Konovalova, Akkuyu Nükleer A.Ş. Hukuk ve Kurumsal İşler Direktörlüğü Uyuşmazlıklar ve Dava İşleri Birimi Eksperi Aslıhan Polat, Akkuyu Nükleer A.Ş. Radyoaktif Atık Yönetimi ve Harcanmış Yakıt Departmanı Kıdemli Uzman Emine Tellioğlu ile Treysan Prefabrik Çelik Yapılar şirketinden İş Güvenliği Uzmanı Ayşenur Bal konuşmacı olarak katıldı.

Paylaş :
SİYAH ERİKTE İLK HASAT
OTOMOBİL TIRA ARKADAN ÇARPTI: 2 YARALI
CAZIN KALBİ MERSİN’DE ATTI
KUPA SİVASSPOR’UN

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.