sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

AKDENİZ BELEDİYESİNİN KÜLTÜR VE SANAT EVLERİNDE YENİ DÖNEM BAŞLADI

  •  25 Ocak 2021 Pazartesi 10:03

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı kültür ve sanat evleri, pandemi sonrası yeni döneme hazırlanıyor

Anketlerle belirlenen ve bölge yaşayanlarının talepleri doğrultusunda verilecek kurs ve eğitimlere şimdiden, çoğunluğu kadın olmak üzere 661 kursiyer başvurdu.

 

Akdeniz ilçe sınırları içerisinde yaşayan birçok ev kadınına ve gençlere, meslek ve beceri öğrenmeleri için çeşitli eğitim ve kurslar verilecek. Dokuz bölgede hizmete açılan kültür ve sanat evlerinde, giyim, resim, ev tekstili kursları, el sanatları, ahşap boyama, ebru sanatı, takı tasarım, kuaför ve makyaj, amigurumi (oyuncak bebek yapımı), bağlama, gitar, İngilizce ve okuma-yazma kursları, plates, step ve aerobik gibi kurslar da verilecek.

 

Atölyelerde ayrıca, çocuklara yönelik drama ve zeka oyunları, 3-6 yaş arası çocuklar için de oyun odası kursları düzenlenecek. Kurs ve eğitimler için hazırlıkların yoğunlaştığı bugünlerde, kültür ve sanat atölyelerinde verilecek mesleki, beceri ve eğitim kurslarına, ağırlığı kadınlardan oluşan toplam 661 vatandaş başvuru yaptı. Kurs ve eğitimlerin tamamı da mahallelerde yapılan anket çalışmaları ve vatandaşların talepleri sonucu belirlendi.

Paylaş :
MERSİN’İN İHRACATI OCAK AYINDA YÜZDE 6,6 DÜŞTÜ
VALİ SU, ÇANAKKALE SAVAŞLARI MOBİL MÜZESİNİ GEZDİ
MEZİTLİLİ KADINLAR ÇİÇEK ÜRETİYOR
İÇEL İDMAN YURDU 2 PUAN BIRAKTI!

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.